Microsoft Tüm Global Satış Ekibini Kovdu

Genel May 09, 2018 No Comments

Microsoft bünyesine Şubat ayında katılan Satya Nadella önderliğinde yürütülen şirketin ilk stratejik adımları ve kararları uygulanmaya başladığını görebiliyoruz.  Dünyaca ünlü Business Insider üzerinde yer alan habere göre, Microsoft’un başta ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve diğer uluslararası ofislerde çalışan reklam satış ekiplerinin iş hakkına son verildi.

 

MSN, Outlook, Bing, Skype ve Windows 8 gibi ürünlerin içerisinde bulunan çok sayıda reklam alanı yer almaktadır. Tüm bu ürünler, azımsanmayacak ölçüde büyük pay sahibi olurken, Microsoft’un reklam konusunun üzerinde hiç düşmediği anlaşılıyor. Microsoft bu konuyla ilgili gelişi güzel bir açıklama yaparken, yer alan haberleri doğrulayarak yeni bir jenerasyon ekip kurma aşamasında olduklarını ve kuracağımız ekipler sayesinde yeni projelere imza atarak vizyonumuzu değiştirmeye yönelik hamlelerimiz olacağını doğruladı.

Satya Nadella, Temmuz ayında yapmış olduğu resmi açıklamalar üzerinde tasarruf önlemi yüzünden ilk neşterini vuracağını bizzat belirtmişti. Aradan çok uzun bir süre geçmeden global reklam satış alanı üzerinde çalışanların biletini keserek yollarını ayırdı.

Yeni kurulacak olan sistem ile Microsoft Advertising ekibi kurmayı hedefleyen ve bu ekip ile daha da başarılı olacaklarını ifade eden Nadella, teknolojinin hızla gelişmesi bizleri bazı yenilikleri almamızda ve zor kararlar vermemizi sağlayan en önemli etkenlerden birisidir şeklinde açıklamalarına devam etti.

spineless

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir