Apple Çalışanlarının Yıllık Ücretleri

Genel May 09, 2018 No Comments

Dünyaca ünlü teknoloji devi olan Apple, bildiğiniz gibi pek çok teknoloji sitenin örnek almış olduğu bir marka olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle diğer firmaların Apple seviyesinde ki standartları yakalaması pek kolay olacak gibi gözükmüyor. Bunların yanı sıra Apple, çalışanlarına sağlamış olduğu maaş ve imkanlar da ulaşılması zor standartlardan birisi olarak her sektörde kendisini ve çalışanlarını farklı kılmasına neden oluyor.

Apple çalışanları en alt kademede ki işçisinden en üst pozisyonda görev alan çalışanlarının diğer sektörler üzerinde yer alan firmalarda ki meslektaşlarına göre daha şanslı görünmekte. Nedenine gelecek olduğumuz da Apple’in çalışanlarına kazandırmış olduğu yıllık kazançları incelediğimizde ne derece profesyonel bir ekip anlayışı olduğunu ve nasıl ücretler verdiğini göreceksiniz.

Apple şirketinde Endüstriyel tasarım uzmanı olarak görev yapan kişiler, teknolojilerin tüm gelişmelerini yakından takip eden ve ilgilenen bu uzman çalışanlarına yıllık 174 bin dolar maaş veriyor.
Apple şirketinde Kıdemli donanım mühendisi olarak görev yapan kişiler, ürünlerinin kusursuz olmaları için çaba sarf ederek yıllık olarak 119 bin dolar para kazanıyor.
Apple şirketinde Ürün tasarım mühendisi olarak görev alan personeller, Apple’in en önemli silahı olarak gözükmektedir. Tasarımları ve Apple’in hayat kaynağı olan bu bölümde çalışan personeller yıllık 126 bin dolar maaş alıyor.
Apple şirketinin Proje müdürü olarak görev yapan personelleri, projelerin ilk aşamasından ürünün çıkmasına kadar ki zaman süreci en iyi şekilde değerlendiren ve bire bir olarak ilgilenen personellerine yıllık 108 bin dolar maaş ödeneği sağlıyor.
Apple şirketinde Test mühendisi olarak görev yapan ve ürünlerin piyasaya çıkmadan önce kontrollerini sağlayan ve kusursuz bir şekilde ürünün satışa sunulmasını onaylayan ekibine yıllık 114 bin dolar ücret veriyor.
Apple şirketinin devasa bütçesini kontrol eden özel ekipleri mevcut. Bu bütçeyi ve kazancı kontrol etmek o kadar kolay değil. Bu zor işte görev alan personelleri için yıllık 95 bin dolar maaş imkanı tanıyor.
Apple şirketleri adı altında açılan Mağaza müdürleri pozisyonunda çalışan personelleri için yıllık 86 bin dolar maaş ücreti sağlıyor.
Apple şirket’inin olmazsa olmazları olan ve Mac dahileri olarak gösterdiği Apple Store üzerinde yer alan ürünlerin satış sorumluları pozisyonunda çalışan elemanlarına da yıllık 45 bin dolar maaş vermektedir.
Apple kendini her alanda ispatlayarak, gerek politikası gereği, gerek misyon ve vizyon açısından pek çok şirketlere göre daha olumlu şartlar sunan ve kaliteli ekip kadrosuyla da diğer sektörlere her alanda farklılık yaratan en büyük teknolojik imkanlara sahip kuruluş olarak her geçen gün daha da dikkat çekerek yollarına emin adımlarla gidiyor.

spineless

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir